You are here
Home > Google Ads > AdWords Teklif Ayarlamaları

AdWords Teklif Ayarlamaları

AdWords Teklif Ayarlamaları

Teklif ayarlamaları, reklamlarınızı insanların nerede, ne zaman ve nasıl aradığına göre daha fazla veya daha az sıklıkla göstermenize olanak tanır. Örneğin, bazen bir tıklama günün belirli bir saatinde veya belirli bir konumdaki mobil cihazdan geliyorsa sizin için daha değerlidir.

Teklif ayarlamalarının işleyiş şekli

Teklif ayarlamaları yüzdeler şeklinde belirlenir. Mobil cihazlarda 1 TL’lik Maks. TBM teklifiyle iyi performans gösteren bir kampanyanızın olduğunu düşünün. Reklamınızı mobil cihazlarda daha fazla müşteriye göstermek amacıyla mobil cihazlardaki aramalar için +%20’lik bir teklif ayarlaması belirlersiniz nihai teklif miktarı 1,20 TL ile sonuçlanır.

AdWords Teklif Ayarlamaları

Hesap şöyle yapılır:

 • Başlangıç teklifi: 1 TL
 • Mobil ayarlama: 1 TL + (+%20) = 1,20 TL
 • Mobil cihazlardaki aramalar için nihai teklif: 1,20 TL

Teklif ayarlaması türleri

 • Mobil
 • Konum
 • Reklam zaman planlaması
 • En çok görüntülenen içerik (gelişmiş)
 • Hedefleme yöntemleri (gelişmiş)
 • Arama ağı reklamlarına yönelik yeniden pazarlama listeleri (gelişmiş)

Esnek teklif stratejileri hakkında

Esnek teklif stratejileri, size tam istediğiniz zamanda, yerde ve şekilde veya kampanyanın tek bir bölümünde otomatik teklif sunar.

Esnek teklif stratejisi türleri

 1. Tıklamaları en üst düzeye çıkar seçeneği, belirlediğiniz bir hedef harcama miktarı dahilinde mümkün olduğunca fazla tıklama elde etmeniz için teklifleri otomatik olarak ayarlar. Hedef: Belirli bir harcama dahilinde düşük trafikli terimlerde site ziyaretlerini ve tıklamaları artırmak.
 2. Arama sayfasındaki konumu hedefle seçeneği, reklamlarınızın sayfanın üst bölümünde veya arama sonuçlarının ilk sayfasında görünme olasılığını artırmaya yardımcı olmak için teklifleri otomatik olarak ayarlar. Hedef: Google arama sonuçlarının ilk sayfasında veya üst konumlarda görünürlüğü artırmak.
 3. Hedef geçiş payı, arama sonuçlarında başka bir alanın reklamlarını sıralamada geçmenize yardımcı olmak için teklifleri otomatik olarak ayarlar. Hedef: Arama sonuçlarında diğer alanlardan daha fazla görünürlük elde etmek.
 4. Hedef edinme başına maliyet (EBM), ortalama edinme başına maliyet hedefinize ulaşırken dönüşümleri artırmanıza yardımcı olmak için teklifleri otomatik olarak ayarlar. Hedef: Hedef EBM’nizle daha fazla dönüşüm elde etmek.
 5. Geliştirilmiş tıklama başına maliyet (GTBM), her tıklamanın bir dönüşümle sonuçlanma olasılığına göre manuel teklifinizi otomatik olarak artırır veya azaltır. Hedef: Anahtar kelime tekliflerinizi kontrol ederken dönüşümleri artırmak.
 6. Reklam harcamalarından elde edilen gelir (ROAS) ortalama bir reklam harcamalarından elde edilen gelire ulaşmaya çalışırken, dönüşüm değerinizi en üst düzeye çıkarmak için tekliflerinizi otomatik olarak ayarlar. Not: Gerçek ROAS, belirlediğiniz hedefin üzerinde veya altında olabilir. Hedef: Her dönüşüme farklı değer verirken hedef reklam harcamalarından elde edilen gelire (ROAS) ulaşın.

Bir cevap yazın

Top