You are here
Home > Google Ads > Google Partner Rozeti Nedir? Ne İşe Yarar?

Google Partner Rozeti Nedir? Ne İşe Yarar?

Google Partner rozeti kazandığınızda hem mevcut müşterilerinizdeki performansınızı artıracak hem de işletmenizin daha büyük bir hale gelerek sektörde dikkat çekmesine olanak sağlayacak eğitim, destek ve kaynaklardan faydalanabilirsiniz. Peki Google Partner rozeti nedir, ne işe yarar? Google partner olabilmek için neler yapmak gerekir? İşte bilinmesi gerekenler…

Partner Rozeti nerede kullanılır?

Google Partner rozetini, bir Google İş Ortağı olarak onaylandığınızı ve uzmanlıklar kazandığınızı göstermek için pazarlama materyallerinizde (İnternet siteniz, sosyal medya sayfalarınız, e-postalarınız) kullanabilirsiniz.

Siz de Google Partner rozeti kazanabilmek ve Google sertifikalarına sahip olmak istiyorsanız aşağıda ki iletişim bilgilerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uygun fiyatlar ile sadece birkaç saat içerisinde tüm sertifikalara sahip olabilirsiniz. Dilerseniz sınavlara sizin yerinize biz girelim, dilerseniz soru ve cevapları sizinle paylaşalım, dilediğiniz kadar sertifika sahibi olma fırsatına sahip olun.. Mail ya da whatsapp üzerinden hemen iletişime geçin!

Mail & Skype: bizeiletin[@]gmail.com
Whatsapp: 0553 171 99 84

Partner Rozeti nerede kullanılamaz?

Partner veya Premier Partner rozetini herhangi bir yasayı ya da düzenlemeyi ihlal eden bir İnternet sitesinde yayınlayamazsınız. Aksi takdirde Google’ın içerik politikalarını ihlal etmiş olursunuz.

Google Partner rozeti

Dinamik Google Partner rozetinde kullanıcılar imleçle sağ köşedeki noktaların üzerine geldiğinde ajansınızın adı ve uzmanlık alanları gösterilir. Rozet, İnternet sitenizde kullanılabilir ve statik bir resim yerine kod snippet’i olarak uygulanır. E-posta imzanız gibi diğer dijital öğeler için lütfen statik rozeti kullanın.

En az 180 piksel genişliği koruyun ve Partner kelimesindeki “rt”yi minimum boşluk aralığı referansı olarak kullanın. Bu rozet etkileşimli olduğundan boş alan, rozetin varsayılan durumuna üzerine imleç gelmesiyle açılan pop-up menü gösterilmeden uygulanır.

Statik Partner rozeti

Statik rozet yalnızca basılı materyallerde ve Partner rozeti animasyonunun uygun olmadığı dijital varlıklarda kullanılmalıdır.

Statik rozetinize erişmek için Google Partners portalında oturum açın ve uygulama kuralları için bu kılavuzdaki sonraki sayfaya bakın.

Ajansınız hiçbir uzmanlık kazanmadıysa uzmanlıkların yer almadığı statik rozeti kullanın.

Statik Rozetin uygulanması

Kullanıma hazır statik rozet varlıklarınıza erişmek için Google Partners portalında oturum açın ve aşağıdaki kullanım talimatlarını uygulayın. Klasör dijital (RGB) ve basılı (CMYK) kullanım için .eps, .jpg ve .png dosyalarını içerir.

  • Yerleştirme ve boyutlandırma

○ Basılı uygulamalar için en az 2,5 inç genişliği koruyun ve Partner kelimesindeki “rt”yi minimum boşluk referansı olarak kullanın

○ Uzmanlıkların yazı tipi 6 puntodan küçük olmamalıdır

  • İnternet rozetini gösterme

○ Yalnızca kazandığınız ve İnternet rozetinizde olan uzmanlıkları gösterin

○ Yalnızca Partners portalında size dağıtılan rozet varlıklarını uygulayın

○ Şu terimleri kullanın: Uzmanlık alanları, Arama Ağı reklamları, Mobil reklamlar, Video reklamlar, Görüntülü reklamlar ve Alışveriş reklamları (AdWords Sertifikası)

Statik rozet İngilizce kalmalı ve yerelleştirilmemelidir.

Google Partner Rozeti Nedir? Ne İşe Yarar?

Google Partner rozeti kullanılırken uyulması gereken kurallar

Google İş Ortağı olmaya hak kazanana kadar rozeti göstermeyin.

Rozeti Google’ın değerlendirmesine göre yanıltıcı, lekeleyici, ihlal edici, karalayıcı, kötüleyici, müstehcen veya Google için uygunsuz başka şekillerde göstermeyin.

Rozeti işletmenizden, alan adınızdan, ürün veya hizmet adlarınızdan ya da logonuzdan, tasarımınızdan, sloganınızdan veya diğer ticari markalarınızdan ayrı şekilde kullanmayın.

Rozeti, yasaları ve Google politikalarını ihlal eden veya yetişkinlere yönelik içerik bulunduran sitelerde göstermeyin.

Rozeti bu kurallarda belirtilenin dışında hiçbir şekilde kullanamazsınız. Bu talimatlara uyulmaması, Google Partners Hizmet Şartları’nın ihlal edildiği anlamına gelir.

İnternet’te kullanma

Dinamik rozeti mümkün olduğu sürece uzmanlıklarla birlikte kullanın.

Örnek: İnternet sitenizde veya dinamik rozetin eklenebileceği ve gösterilebileceği herhangi bir yerde.

Sosyal Medya profili

Statünüzü rozetli bir Google İş Ortağı olarak göstermek için statik rozeti ajansınızın sosyal ağ profillerine (LinkedIn, Facebook, Twitter, Google+) ekleyin.

Ayrıca herkese açık Google Partners profil sayfanıza da bağlantı verebilirsiniz.

Google Partner Rozeti Nedir? Ne İşe Yarar?

İnternet rozetinin kullanılamayacağı dijital varlıklar

Müşterilerinize uzmanlığınızı hatırlatmak için e-posta yazışmalarınıza statik Google Partner rozetini ekleyin. Statik rozeti yalnızca e-posta imzaları gibi İnternet sürümünün kullanılamayacağı varlıklarda kullanın.

Bir cevap yazın

Top