You are here
Home > Google Ads > Mobil Reklamlar

Mobil Reklamlar

Mobil Reklamlar

Günümüz müşterileri otobüs, uçak ve trendeyken mobil cihazlarını elinden düşürmüyor. Devamlı olarak hareket halindeler. Bu nedenle, müşterilerinizin kendi müşterilerine ayak uydurabilmesi gerekiyor. Google AdWords platformundaki kampanyalarla bunu başarmak mümkün. Tüm cihazlara yönelik bu kampanyalar, mobil platformun yanı sıra konum ve günün saati gibi kullanıcı durumlarına yönelik optimizasyon olanakları sunuyor. Müşterileriniz, mobil reklamları kullanarak doğru zamanda doğru kitleye ulaşabilir. Böylece geride kalmayıp onları kapıda karşılarlar.

Mobil cihazlardaki reklamlar

AdWords kampanyaları, mobil cihaz ekranları için otomatik olarak optimize edilir. Böylece müşterileriniz bilgisayar, tablet veya telefon kullanmaları fark etmeksizin reklamlarınızı en iyi şekilde görebilir. Bu sayede, dikkatinizi karşı konulmaz bir reklam oluşturmaya verebilirsiniz.

Not

Yeni kampanyaların tümü, otomatik olarak çoğu mobil cihazda yayınlanmaya uygundur. Mobil cihazlarda reklam göstermek istemiyorsanız mobil cihazlar için negatif teklif ayarlama özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Metin reklamlar

Metin reklamlar; iki kısımlı başlık, açıklama satırı ve basitleştirilmiş bir URL’den oluşur. Müşterileri tıklamaya teşvik etmenin yolu kelimelerin gücünü kullanmaktan geçer. Kelimelerin gücünü ortaya çıkarmak için kullanabileceğiniz birkaç ipucu aşağıda verilmiştir:

  • Başlıklarınıza anahtar kelimeler ekleyin: En az bir anahtar kelime ekleyerek reklamınızın, kullanıcıların aradıkları içerikle alakalı olduğunu gösterin.
  • Müşterileri harekete geçmeye teşvik edin: Müşterileri sonraki adıma geçmeye teşvik etmek için “hemen alışveriş yapın” veya “fiyat teklifi alın” gibi harekete geçirici mesajlar ekleyin.
  • Reklamınızı açılış sayfanızla uyumlu hale getirin: Reklamınızdaki ayrıntıların, açılış sayfanızla alakalı olmasına dikkat edin. Böylece müşteriler, reklama tıkladıklarında karşılarına ne çıkacağını bilir.
  • Reklam uzantıları oluşturun: Açıklama metninizden daha başarılı olmaları halinde, reklamlarınız mobil cihazlarda gösterilirken reklam uzantıları görüntülenir.

Mobil Reklamlar

Mobil resim reklamlar

Mobil cihazlarda gösterilen resim reklamlar, masaüstü bilgisayarda gösterilenlere benzer. Aralarındaki fark, mobil cihazlarda gösterilenlerin kullanıcıları mobil İnternet sitenize veya uygulamanıza yönlendirebiliyor olmasıdır. Resim reklamlarınızın mobil cihazlarda yayınlanabilmesi için kampanyanızın Görüntülü Reklam Ağı‘nda yer aldığından emin olun.

Uygulama tanıtım reklamları

Uygulama tanıtım reklamlarının birkaç farklı türü ve biçimi bulunmaktadır. En yaygın tür, eskiden tıkla ve indir reklamları olarak bilinen uygulama yükleme reklamlarıdır. Bu reklamlar, sizin için özelleştirme işleminin çoğu zaten yapıldığından indirme sayısını artırmanın en kolay ve etkili yoludur. Bu reklamları, Uygulama/dijital içerik reklamı biçimini kullanarak arama ve görüntülü reklam ağında gösterebilirsiniz. Bu kampanyalara ilişkin en çok dikkat etmeniz gereken şey, girdiğiniz her bir metin satırının diğer satırla birlikte herhangi bir sırayla veya tek başına gösterilebilmesi ya da hiç gösterilmemesinin sorun yaratmamasıdır.

Arama ve Görüntülü Reklam Ağlarında uygulama tanıtımı

Arama ve Görüntülü Reklam Ağlarında uygulama indirme sayısını veya uygulama etkileşimini artırmak için kampanyalar oluşturabilirsiniz. Bu tür kampanyalar sayesinde hedef, teklif, reklam ve bütçenizi daha rahat kontrol edebilirsiniz. Uygulamanız için hangi kampanya türünün daha uygun olacağına karar vermek için uygulama tanıtım kampanyaları arasındaki özellik farkları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yalnızca telefon araması üreten reklamlar

Yalnızca telefon araması üreten reklamlar, telefon araması yapabilecek cihazlarda gösterilir. Bu reklamlar, kullanıcıları telefon araması yapmaya teşvik etmek için tasarlanmıştır. Reklamlarınızı oluştururken ilgili işletme için şu bilgileri girmeniz istenir:

  • İşletme adı
  • Telefon numarası
  • İki satırlık açıklama metni
  • Görünen URL
  • İsteğe bağlı doğrulama URL’si.

Bir cevap yazın

Top