You are here
Home > Google Ürünleri > Display & Video 360 Reklamlarının Farklılıkları Nelerdir?

Display & Video 360 Reklamlarının Farklılıkları Nelerdir?

Hangi dinamik reklam öğesi biçimleri kullanılabilir?

Bu makalede, veri tabanlı reklam öğesi oluşturmak için Google Marketing Platform ürünlerinin birlikte çalışma şeklini öğrenecek ve Display & Video 360 ile verilere dayalı reklam öğesi kullanmanın avantajlarını inceleyeceksiniz.

Verilere dayalı reklam öğesi iş akışı

Display & Video 360’taki verilere dayalı reklam öğesi, Display & Video 360’ın Reklam Öğesi modülü içinde etkin olan bir iş akışıdır. Reklam Öğesi modülü, reklam öğeleri ve tasarımlar üzerinde gerçekleştirilen oluşturma, yönetim, geliştirme ve birlikte çalışma görevlerinin merkezinde yer alır.

Display & Video 360 ile birlikte verilere dayalı reklam öğesi kullanmanın avantajlarına göz atalım:

Reklam öğelerini verimli bir şekilde oluşturma: Bir özel biçim tasarlayıp geliştirin ve reklamı anında dolduran içeriği değiştirmek için araçlarımızı kullanın.

Trafik işlemlerini basitleştirme: Her bir reklam öğesi mesajı için benzersiz bir reklam öğesi kullanmak yerine tek bir verilere dayalı reklam öğesi trafiği sağlayın. Reklam öğesi içeriğinizi, her bir gösterimde izleyiciye göre ayarlamak için dinamik kuralları kullanarak alaka düzeyi en yüksek reklamı sunun.

Ortak çalışma: Reklam öğesi, üretim ve medya ekiplerinin ortak bir çalışma alanında birlikte çalışması sayesinde fikirleri paylaşın ve iş akışlarını uyumlu hale getirin.

Reklam Öğesi modülünde ortak çalışma

Medya ekipleri her zaman Display & Video 360’ı kullanmıştır. Reklam öğesi ajansları ve geliştiricileri ise öğeleri doğrudan platformun içinden oluşturmak için artık bu platformu kullanmaktadır. Reklam Öğesi modülü, departmanlar arasındaki duvarları ortadan kaldıran ve ekipler arasında akıcı bir şekilde iş birliği yapılmasına yardımcı olan ortak bir çalışma alanıdır.

Arya’nın ekibi Arya’yı reklam öğesi kullanıcısı olarak Display & Video 360’ı kullanmaya davet etti. Böylelikle Arya, veri tabanlı reklam öğelerini Reklam Tuvali’ni kullanarak doğrudan reklam öğesi çalışma alanında oluşturabilecek.

Reklam Tuvali

Reklam Tuvali, dinamik reklam oluşturma için görsel ve verilere dayalı bir iş akışı sağlar. Veri tabanlı bir akışı doğrudan Display & Video 360’a sunar. Reklam ve medya ekipleri; reklamın görünümünü ve etkisini belirli reklam öğesi ve içerik stratejilerine göre kişiselleştirmek üzere ayrıntılı, veri tabanlı reklam öğeleri oluşturmak için birlikte çalışabilir.

Reklam Tuvali

Veri tabanlı reklam öğeleri nasıl kişiselleştirilir?

Dinamik kurallar, sinyallere göre reklam öğesi mesajlarını kişiselleştirmeyi mümkün kılar. Veri tabanlı reklam öğesiyle, her müşteri segmentine kişiselleştirilmiş bir reklam öğesi mesajı gösterebilirsiniz. Seçtiğiniz her bir sinyal türü, dinamik feed’inizde yeni sütun oluşturur. Bu sütun, her bir müşteri segmentine hangi reklam öğesi değişkenlerinin gösterileceğini tanımlayan bir e-tablodur.

Aşağıdaki örnekte önce iki kitle, daha sonra üç konum eklenmiştir.

Veri tabanlı reklam öğeleri nasıl kişiselleştirilir?

Hangi dinamik reklam öğesi biçimleri kullanılabilir?

Bu kursun ilk modülünde Display & Video 360 içindeki önceden oluşturulmuş üç dinamik biçim (Panorama, İşaret Kartları ve Boş Seçenek Listesi) hakkında bilgi edindiniz. Bu biçimler, marka bilinirliğini artırmak için idealdir. Başlamak için marka öğelerinizi ekleyip kitlelerinize ve hedeflerinize göre özelleştirin.

Alternatif olarak, Google Web Designer üzerinden verilere dayalı reklam öğeniz için kişiselleştirilmiş ve tamamen özelleştirilmiş bir biçim de oluşturabilirsiniz.

Google Web Designer, Display & Video 360 ile entegre edilmiştir. Özel biçimler, dinamik bağlantılar kullanan Reklam Tuvali ile birlikte eklenip çalıştırılır. Dinamik reklamlar ve veri bağlamaları hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Hangi dinamik reklam öğesi biçimleri kullanılabilir?

Dinamik reklamı uygulamada görün

Fresh Kickers örneğine geri dönelim. Fresh Kickers ekibi, değerlendirme aşamasına geçişi artırmak ve ayakkabının ilk lansmanında pazardaki alıcıları hedefleyen belirli sinyallere göre talebi yakalamak için tasarlanmış bir kampanya oluşturdu.

Arya, bir sonraki kampanyada akıllı ayakkabının özelliklerini öne çıkarmak için önceden oluşturulmuş bir dinamik İşaret kartı biçimi kullandı. Önceden oluşturulmuş bir biçim kullanması, ekibinin reklam öğesi tasarlamasını ve geniş ölçekte benzersiz reklam öğesi mesajı kullanarak belirli kitlelerle etkileşime geçmesini (reklam öğesi için farklı ince ayarlara sahip birden fazla varyasyon oluşturarak) sağladı.

Display & Video 360 Reklamlarının Özellikleri Nelerdir?

  • Display & Video 360’ın Reklam Öğesi modülü, verilere dayalı reklam öğeleri ve tasarımları üzerinde gerçekleştirilen oluşturma, yönetme, geliştirme ve birlikte çalışma görevlerinin merkezinde yer alır.
  • Reklam Tuvali’nde reklam ve medya ekipleri; reklamın görünümünü ve etkisini belirli reklam öğesi ve içerik stratejilerine göre işlevini kişiselleştirmek üzere ayrıntılı, veri tabanlı reklam öğeleri oluşturmak için birlikte çalışabilir.
  • Her bir gösterimde reklam öğesi içeriğini bir izleyiciye göre ayarlamak için dinamik kuralları kullanabilirsiniz.
  • Display & Video 360’ta önceden oluşturulmuş üç dinamik biçim (Panorama, İşaret Kartları ve Boş Seçenek Listesi) bulunmaktadır. Google Web Designer içinde dinamik bağlantılar kullanan
  • Reklam Tuvali ile birlikte eklenip çalıştırılan özel biçimler de oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Top