You are here
Home > Görüntülü Reklam Ağı > Google Görüntülü Reklamlarla Kullanıcılara Ulaşın

Google Görüntülü Reklamlarla Kullanıcılara Ulaşın

Google Görüntülü Reklamlarla Kullanıcılara Ulaşın

Google Görüntülü Reklam Ağı kampanyasında kullanıma sunulan çeşitli hedefleme seçeneklerini keşfedin ve pazarlama amaçlarınıza ulaşmak için en iyi seçeneği nasıl belirleyebileceğinizi öğrenin.

1. Görüntülü Reklam Ağı hedefleme

Google Görüntülü Reklamlar, doğru kitleyi bulmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Hedefleme seçenekleri, mesajınızı kullanıcılara stratejik olarak doğru yerde ve doğru zamanda göstermenizi sağlar.

Bu modülde, Google Görüntülü Reklamlarda Görüntülü reklam ağı hedeflemenin değeri hakkında bilgi edineceksiniz.

Neden Görüntülü Reklam Ağı hedefleme?

Neden Görüntülü Reklam Ağı hedefleme?
Kampanyanızın reklamlarını, ulaşmayı en çok istediğiniz kişilere yönlendirmek için hedefleme özelliğinden yararlanabilirsiniz. Bunun için kampanyanızın amacına uygun hedefleme seçeneğini belirlemeniz yeterlidir. Google Görüntülü Reklamlar, reklamınızı doğru anda ve doğru yerde, doğru kişilere ulaştırır.

Not: Görüntülü Reklam Ağı kampanyasında pazarlama hedefleri seçeneğini belirlerseniz Google Görüntülü Reklamlar, sizi amacınıza en uygun hedefleme seçeneğine yönlendirir.

Hilal’in Görüntülü Reklam Ağı kampanyası

Hilal, hem online olarak hem de dünyanın dört bir yanındaki gerçek mağazalarda bisiklet ve bisiklet donanımı satan Maceracı’nın dijital pazarlama müdürü.

Hilal, Google Görüntülü Reklam kampanyaları aracılığıyla üç ana pazarlama hedefi belirleyecek:

  1. Bilinirlik oluşturma
  2. Kararları etkileme
  3. Harekete geçirme

Google Görüntülü Reklamlar, pazarlama hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek çok sayıda hedefleme seçeneği sunar. İlk olarak farkındalık yaratmanıza yardımcı olacak hedefleme hakkında bilgi edinelim.

Bilinirliği artırma

2. Bilinirliği artırma

Geniş bir kitleye ulaşmak ve markanızın bilinirliğini en üst düzeye çıkarmak istediğinizde, Görüntülü Reklam Ağı kampanyası pazarlama hedefi olarak marka bilinci oluşturmayı seçmeniz önerilir.

Bu modülde, bilinirlik oluşturmanıza yardımcı olacak Google Görüntülü Reklamlar hedefleme seçenekleri hakkında bilgi edineceksiniz.

Marka bilinirliğini artırma: Hilal’in hikayesi

Hilal, piyasaya yeni bir bisiklet serisi sürerek daha fazla ürün sunuyor. Bu bisiklet serisini mümkün olduğunca çok kullanıcıya tanıtmak istiyor.

Markasının bilinirliğini artırmasına yardımcı olacak Google Görüntülü Reklam hedefleme seçeneklerine göz atalım.

Demografik Hedefleme

Demografik hedefleme, beyan edilen ve varsayılan verilerin bir kombinasyonuna bağlı olarak kullanıcılara reklam gösterebilmenizi sağlar. Hedef kitlenizi yaşa, cinsiyete ve ebeveynlik durumuna göre belirleyebilirsiniz.

Örneğin Hilal, yaş aralığı 25-45 olan kadın ve erkeklere ulaşmak istiyor.

Yakın İlgi Alanı Kitleleri

Yakın ilgi alanı kitleleri sayesinde yaşam tarzlarına, ilgi alanlarına ve tutku duydukları konulara bağlı olarak tıpkı televizyondaki gibi kitlelere ulaşabilirsiniz. Dijital ortamdaki davranışları temel alan 100’ü aşkın segment arasından seçim yapabilirsiniz. Google’ın birinci sınıf algoritması, bir çözüme yalnızca uzaktan ilgi duyanlardan çok tutkuyla bağlı olan kullanıcıları ayırt eder.

Örneğin Hilal, sağlık ve fitness meraklılarına ulaşmak istiyor.

Özel Yakın İlgi Alanı Kitleleri

100’ü aşkın kullanıma hazır Yakın İlgi Alanı kitlesinden biri ihtiyaçlarınızı karşılamazsa kendi Özel Yakın İlgi Alanı kitlenizi oluşturabilirsiniz. Bu özellik, özel kitleleri belirleyip hedeflemenize olanak tanıyarak özel kullanıcı gruplarına ulaşma imkanı sunar.

Örneğin Hilal, genel sağlık ve fitness meraklıları yerine bisiklet sürme gibi doğa sporlarıyla ilgilenen kişileri bulmak istiyor.

Farkındalık yaratmanıza yardımcı olabilecek hedefleme seçenekleri hakkında bilgi edindiniz. Sıra, kararları etkilemenizi sağlayacak hedeflemede.

3. Kararları etkileme

Ürün veya hizmetler için aktif olarak araştırma yapan kullanıcılarla etkileşime geçmek istediğinizde, Görüntülü Reklam Ağı kampanyası pazarlama hedefiniz olarak kararları etkileme seçeneğini belirlemeniz önerilir.

Bu modülde, kararları etkilemenize yardımcı olacak Google Görüntülü Reklam hedefleme seçenekleri hakkında bilgi edineceksiniz.

Kararları olumlu yönde etkileme: Hilal’in hikayesi

Hilal, kullanıcılara yeni bisiklet serisini başarıyla tanıttı. Artık bisiklet satın almak isteyen ve bunun için aktif bir şekilde araştırma yapan kullanıcılarla etkileşime geçmek istiyor.

Kullanıcıların kararını olumlu yönde etkilemesine yardımcı olacak Google Görüntülü Reklam hedefleme seçeneklerine göz atalım.

Pazardaki kitleler

Sattığınız ürünlere aktif olarak göz atan, bu ürünleri araştıran veya sunduğunuz ürün türlerini karşılaştıran, dönüşüme yakın olduğu görülen potansiyel müşterilere ulaşın. Sergiledikleri pazar davranışlarına ve satın alma amaçlarına bağlı olarak kullanıcıları sınıflandıran hassas segmentlerden yararlanın; sunduğunuz çözümlerle en yakından ilgilenen kişilerle bağlantı kurun.

Hilal bundan nasıl yararlanacak?

Pazardaki Kitleler, yeni ürün veya hizmet satın almayı hedefleyen ve bunun için aktif bir şekilde araştırma yapan kişilerin kararlarını olumlu yönde etkilemenin etkili bir yoludur.

Hilal, doğada eğlence ekipmanları için Pazardaki kitle segmentinden yararlanacak.

Özel Amaç kitleleri

Pazardaki kitle segmentlerimizden hiçbirinin kapsamında olmayan özel bir kitle oluşturmak istiyorsanız Özel Amaç özelliği tam size göre! Bu özelliği kullanarak ürünlerinizi satın almak isteyen kişilere ulaşabilirsiniz. Bu kişiler gerçek zamanlı olarak güncellenir. Kitlenizi en iyi temsil eden anahtar kelimeleri veya URL’leri girebilir ya da otomatik olarak oluşturduğumuz kitlelerden birini seçebilirsiniz.

Hilal bundan nasıl yararlanacak?

Hilal, amacı çocuk bisikleti satın almak olan özel bir müşteri kitlesine ulaşmak istiyor. Bunu, giriş verisi olarak anahtar kelime, URL ve uygulamalardan yararlanıp özel bir kitle segmenti oluşturarak yapabilir.

Benzer Kitleler

Benzer Kitleler, orijinal yeniden pazarlama listesinde veya yüklenen diğer uyumlu listelerde yer alan benzer kullanıcıları bulur. Bu özellik, yakın zamanda göz attıkları sayfalar veya farklı konulara gösterdikleri ilgilere göre profil olarak benzer kullanıcıları seçer.

Hilal bundan nasıl yararlanacak?

Hilal, “Alışverişten Vazgeçenlerin” yer aldığı yeniden pazarlama listesinden otomatik olarak oluşturulan, “Alışverişten Vazgeçenlere Benzer” adlı başka bir yeniden pazarlama listesinden yararlanacak.

Kararları etkilemenize yardımcı olabilecek hedefleme seçenekleri hakkında bilgi edindiniz. Sıra, kitleleri harekete geçirmenizi sağlayacak hedeflemede.

4. Harekete geçirme

Markanızla zaten ilgilenen kullanıcılarla yeniden etkileşime geçmek isterseniz Görüntülü Reklam Ağı kampanyanızın pazarlama hedefi olarak “harekete geçirmeyi” seçmeniz önerilir.

Bu modülde, kullanıcıları harekete geçirmenize yardımcı olacak Google Görüntülü Reklam hedefleme seçenekleri hakkında bilgi edineceksiniz.

Harekete geçirme: Hilal’in hikayesi

Hilal, Görüntülü Reklam Ağı kampanyasını kullanıma sunduktan sonra web sitesi trafiğinde önemli bir artış yakaladı. Ancak sitesini ziyaret eden kullanıcıların hepsi ürün satın almadı. Hilal artık bu kullanıcılarla yeniden etkileşime girerek onları ürünlerini satın almaya teşvik etmek istiyor.

Kullanıcıları harekete geçirmesine yardımcı olacak Google Görüntülü Reklam hedefleme seçeneklerini inceleyelim.

Yeniden Pazarlama

Yeniden pazarlama; reklamlarınızı, web sitenizi ziyaret ederek veya uygulamanızı kullanarak sunduğunuz çözümlerle ilgilendiğini belirten kişilere göstermenizi sağlar. Ağdaki milyonlarca web sitesini ziyaret eden ve uygulamaya göz atan ideal potansiyel müşterilerle bu şekilde yeniden bağlantı kurabilirsiniz.

Hilal bundan nasıl yararlanacak?

Hilal, web sitesinde “Alışverişten Vazgeçenler” adlı bir yeniden pazarlama listesi oluşturuyor

Standart yeniden pazarlama

Reklamları, daha önce sitenizi ziyaret eden kullanıcılara ağ web sitelerine göz atarken ve ağ uygulamalarını kullanırken gösterin. Daha önce çeşitli cihazlardan web sitenizde önemli sayfaları görüntüleyen kişilerle iletişim kurun. Bu, doğru mesajı doğru kişilere ulaştırmanın yeni ve etkili bir yoludur.

Hilal bundan nasıl yararlanacak?

Hilal, web sitesini ziyaret eden ancak alışveriş yapmayan kullanıcılara, tanıtım amaçlı indirim kodu bulunan bir reklamla ulaşmak istiyor

Dinamik yeniden pazarlama

Dinamik yeniden pazarlama sayesinde daha iyi sonuçlar elde edin; kişilerin web sitenizde görüntülediği ürün veya hizmetleri içeren reklamlarla yeniden pazarlama deneyimini başarıya ulaştırın. Daha önce yüklenmiş bir feed’den elde edilen ürün verilerinden yararlanarak dinamik olarak oluşturulan görüntülü reklamlara imza atın. Kullanıcılara web sitenizde gördükleri ürünleri gösterdiğinizde, kampanya reklamları ve yeniden pazarlama listeleri oluşturmayla çok fazla vakit kaybetmeden üstün performans elde edebilirsiniz.

Hilal bundan nasıl yararlanacak?

Hilal, bisikletlerinden birine göz atan ancak alışverişe devam etmeyen kullanıcılara, inceledikleri bisikleti gösteren bir reklamla ulaşmak istiyor

Özet: Google Görüntülü Reklamlar, tüm pazarlama hedeflerinize uygun olan çok sayıda hedefleme seçeneği sunar.

Yaşamdaki Önemli Olaylar, Özel Amaç ve Pazardaki Kitleler’i neden oluşturmalısınız, alışveriş yapma amacı yüksek olabilecek yeni müşterilere nasıl ulaşılır merak ediyorsanız googleadwordsreklami.com/goruntulu-reklam-agi/goruntulu-reklamlar-ile-alisveris-yapma-amaci-yuksek-yeni-musterilere-nasil-ulasilir.html linkinden detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Top