You are here
Home > Youtube > Youtube Bumper Reklamları – Etkili Bumper Reklam Nasıl Oluşturulur?

Youtube Bumper Reklamları – Etkili Bumper Reklam Nasıl Oluşturulur?

Youtube Bumper Reklamları - Etkili Bumper Reklam Nasıl Oluşturulur?

Altı saniyede nasıl bir hikaye anlatabilirsiniz?

Bu modülde, bumper reklamların avantajlarını ve kampanya performansı üzerindeki etkisini öğreneceksiniz. Aynı zamanda, etkili YouTube reklamları hazırlamak için yararlanabileceğiniz en iyi uygulamaları ve mükemmel bumper reklamlarla ilgili dört ipucunu keşfedeceksiniz.

Bumper reklamların avantajları nelerdir?

Özel olarak YouTube için tasarlanan altı saniyelik bumper reklamlarla yaratıcılık potansiyelinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Bu reklamların aşağıdakiler gibi test edilmiş bazı avantajları vardır.

Etkilidir

Bu reklamlar kendi başlarına etkilidir: 10 bumper reklamdan dokuzu önemli düzeyde reklam hatırlanabilirliği sağlarken, ortalama artış %38’in üzerinde olmuştur.

Bu reklamlar bir arada kullanıldığında da etkilidir: Tek bir bumper reklam görenlere kıyasla, en az üç bumper reklam gören tüketiciler reklamları 2,2 kat daha fazla hatırlamıştır.

Verimlidir

Bu reklamlar verimlidir: YouTube’daki altı saniyelik bumper reklamlar, başka sitelerdeki 30 saniyelik sürümlerle aynı reklam hatırlanabilirliğini sağlamıştır.

Yeni kullanıcılara ulaşabilir

Bu reklamlar yeni kullanıcılara ulaşır: Altı saniyelik reklamlar, TrueView kampanyalarının tekil erişim oranında ortalama %78’in üzerinde artış sağlamıştır.

Kampanyanızı başarıya hazırlayın

Google’da kreatif direktör olarak çalışan Ben Jones ve Matt Lindley, altı saniyelik hikayelerle nasıl başarıya ulaşılacağına dair tavsiyeler veriyor.

Hikayenizi altı saniyede anlatın

Zorlu bir göreve var mısınız? Müşteriniz sizi aradı ve altı saniyelik bumper reklamlarla ilgilendiklerini söyledi. İşte üç ipucu:

Tek ve basit bir amaca odaklanın

Mobil cihazlar için tasarlanan bumper reklamlar, hareket halindeki izleyicilere marka mesajlarını hızla sunar. Mesajı birkaç saniyede iletmek gerektiğinden, en baştan itibaren olabildiğince açık olup belirli bir amaç doğrultusunda hareket etmelisiniz.

Odak noktasını tam olarak başlangıç anında iletin.

Reklamın zeminini oluşturmak ve başarılı bir kapanış yapmak için zamanı idareli kullanın

Reklamlarınız başladığında, izleyicilerin içeriğe adapte olması biraz zaman alabilir. İzleyicileri bir anda markanızın dünyasına taşıyan ilgi çekici bir görselle başlayarak bağlam oluşturun. Yaklaşık iki saniyede kapanış yaparak son düşünceyi belirtmeniz veya harekete geçirici mesajı vermeniz gerekir.

Bu örnekte, reklamın zeminini oluşturup başarılı bir kapanış yapmak için ne kadar zaman gerektiğine bakın.

Tüm yanıtlar 30 saniyelik videolarınızda gizli değildir

YouTube için en baştan reklam öğesi oluşturarak, her reklamda özgürce hareket edebilirsiniz. Daha önce çektiğiniz 30 saniyelik videoyla sınırlı kalmayın. Mesajınıza yeni bir hava katmak için ne gibi çekimler veya içerikler ekleyebilirsiniz?

Basılı pazarlama öğelerinden yola çıkarak video hazırlayan markalar da başarı elde etmiştir. Markanızın öyküsünü anlatmak için basit görseller veya ilgi çekici bir başlık ekleyin. Videoya göz atın:

Etkili Bumper reklam oluşturmak için göz önünde bulundurmanız gerekenler

Reklam hatırlanabilirliğini ve marka bilinirliğini artırmak için bumper reklamlar tasarlarken bu noktaları göz önünde bulundurun. Verilen öneriler, şirket içi araştırmalardan elde edilen bulgulara dayanmaktadır.

Marka bilinci oluşturma

Ekranda ilgili ürünün gösterildiği reklamların hatırlanabilirlik oranı daha yüksek olmuştur.

Ses

Yalnızca görsel reklamlara kıyasla, hem görsel hem işitsel reklamlar markaların daha başarılı sonuçlar elde etmesini sağlamıştır.

İzleyiciye hitap etme

Bir kişinin doğrudan kamera önünde konuştuğu reklamlarda, daha yüksek reklam hatırlanabilirliği oranı elde edilmiştir.

Görüntü üzerine yerleştirilmiş metinler ve seslendirmeler

Bilgileri bu kadar kısa bir sürede nasıl ileteceğinize dikkat etmeniz gerekir. Kayan metinler, altyazılar ve görüntü üzerine yerleştirilen diğer metinler daha düşük marka bilinirliğiyle ilişkilidir.  Aynı durum, seslendirmeler için de geçerlidir.

Alanında uzman isimlerden altı saniyelik Bumper reklam ipuçları

TBWA\Worldwide’ın Global Reklam ve İçerik Direktörü Theodor Arhio, altı saniyelik reklam oluşturmaya dair uzman önerilerini paylaşıyor.

Bumper reklam oluşturma ile ilgili başlıca en iyi uygulamalardan bazıları, geleneksel reklamlar için kullanılanlardan farklıdır. Bumper reklamlarınızın etkisini artırmak için yukarıdaki en iyi uygulamalardan yararlanın.

Dijital Marketing
Dijital pazarlama alanında içerikler ve bilgiler paylaşan yazar.
https://www.googleadwordsreklami.com/

Bir cevap yazın

Top