You are here
Home > Google > Google Partners Rozeti Nasıl Alınır?

Google Partners Rozeti Nasıl Alınır?

Google Partners Rozeti Nasıl Alınır?

Çoğunuzun bildiği gibi yeni Google Partners programı, programın yapısında ve rozet koşullarında yapılan birkaç değişiklikle Şubat 2022’de başlıyor. Google partners nasıl olunur, rozet nasıl alınır bilinmesi gerekenleri aktardık.

Google Partners yönetici hesaplarımızda %70 oranında optimizasyon puanını koruyun

Bu koşulun yerine getirilmesi, müşterilerimizin kampanyalarından en iyi sonuçları elde etmesine yardımcı olacak yeni fırsatlar keşfetmemize yardımcı olur. Müşterileriniz %70 oranındaki eşiğe ulaşmaya çalışırken hedeflerini karşılamalarına yardımcı olmak için güncel önerileri uygulamayı veya reddetmeyi unutmayın. Bunun takibini sağlamak için hesaplarınızı düzenli olarak kontrol edin. Önerilere buradan göz atabilirsiniz.

Yönetilen hesaplarımızda 10.000 USD olan 90 günlük harcama tutarına ulaşın

Bu koşulun yerine getirilmesi, Google Ads ile yeni büyüme fırsatları keşfetme ve başarıyı sürdürme konusunda müşterilerimize daima yardımcı olduğumuzu gösterir. Müşterilerinize yeni büyüme fırsatları bulmaları ve başarılarını sürdürmeleri konusunda daima yardımcı olmak için kampanyalarınızı düzenli olarak inceleyin. Harcama durumunuzu buradan kontrol edebilirsiniz.

Hesap stratejisi uzmanlarınızın en az %50’si sertifikalı olmalıdır

Bu koşulun yerine getirilmesi, şirketimizin en yeni Google Ads ürünleri ve çözümleri konusunda yetkin olduğunu gösterir. Hesap stratejisi uzmanlarınızın yarıdan fazlasının sertifikalı olması hedefine ulaşmasına yardımcı olmak için vakit ayırarak Skillshop’ta sertifika alın ve müşterilerinizin ihtiyaç duyduğu yetkinliklerinizi geliştirin. Skillshop üzerinden sertifika almak almak için bu linke tıklayınız.

Google Partners ekibi, başlamamıza yardımcı olmak için bu yeni sayfayı oluşturdu. Önümüzdeki aylar için hazırlık yaparken başvurulabilecek faydalı kaynaklara buradan ulaşılabilir. Bu koşulları karşılamaya yönelik adım adım talimatları da pratik bir rehber olması için ekledim. Başlarken bilgi edinmek için bu adımları inceleyebilirsiniz. Birkaç hafta içinde, ilerleme durumumuz hakkında daha fazla bilgi vereceğim.

Her zaman olduğu gibi size yardımcı olmaya hazırım. Sorularınız olursa iletebilirsiniz.

Google Partner Nasıl Alınır?

Yeni rozet koşullarını karşılama

Ekibinizin hazırlanmasına yardımcı olmak için bu adım adım talimatları elinizin altında bulundurun.

Performans – Google Partners yönetici hesabınızda optimizasyon puanı: %70 ve üzeri

 • Puanınızı inceleyin ve iyileştirin.
 1. Öneriler sayfasında optimizasyon puanınızı kontrol edin
 2. Optimizasyon puanı eşiğine ulaşamadıysanız kampanya performansınızı iyileştirmenize yardımcı olabilecek önerileri inceleyin
 3. Kampanya performansınızı iyileştirmenize yardımcı olabilecek önerileri uygulayın veya reddedin

Harcama – Yönettiğiniz hesaplarda, 90 günde 10.000 ABD doları tutarında harcama

 • Harcama eşiğine ulaşıp ulaşmadığınızı inceleyin.
 1. Rozet durumu kartından harcamalarınızı kontrol edin
 2. Harcama eşiğine ulaşamadıysanız büyüme fırsatlarını belirlemek için müşterilerinizle çalışmaya devam etmenizi öneririz.

Sertifikalar – Hesap stratejisi uzmanlarının en az %50’si sertifikalı

 • Sertifika koşullarını karşılayıp karşılamadığınızı inceleyin.
 1. Sertifika koşullarını karşılama yolunda ilerleme durumunuzu kontrol edin
 2. Şirketinizdeki tahmini hesap stratejisi uzmanı sayısı doğruysa hesap stratejisi uzmanlarınızı, aşağıdaki talimatları uygulayarak Skillshop’tan sertifika almaya teşvik edin. Tahmini hesap stratejisi uzmanı sayısı hatalıysa bu bilgiyi Şirket bilgileri sayfanızdan güncelleyebilirsiniz.

Hesap stratejisi uzmanlarınızı aşağıdaki talimatları uygulayarak Skillshop’tan sertifika almaya teşvik edin.

 1. Skillshop’a gidin. Hesabınızda oturum açın veya yeni bir hesap oluşturun
 2. Skillshop hesabınızın Profilim sayfasına gidip “Profili düzenle”yi seçerek Google Ads hesabınızı Skillshop’a bağlayın
 3. “Bir veya daha fazla Google Ads ya da YouTube hesabını Skillshop profilinizle ilişkilendirmek” için aşağı kaydırın ve “Google Ads Hesabına bağlan”ı tıklayın
 4. Bilgileri gözden geçirdikten sonra “Kabul et ve devam et”i tıklayın
 5. Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı, Video, Alışveriş veya Uygulamalar için sertifika alın. Şirketinizin, kampanya harcamasının her bir ürün alanında en az bir sertifikaya sahip olması gerekir

Google Sertifika Nasıl Alınır?

Google Skillshop üzerinden alabileceğiniz sertifikalara https://skillshop.exceedlms.com/student/catalog/browse adresinden ulaşabilirsiniz. Adwords sertifikası nasıl alınır merak eden ziyaretçilerimiz ise BU LİNKİ ziyaret edebilir.

Google Sertifika Sınavları

Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası

Belirli pazarlama hedeflerine ulaşmak için etkili görüntülü reklamlar sunma konusuna hakim olduğunuzu göstererek Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası kazanın. Teşhis değerlendirmesini tamamlayarak sertifika sürecine hazırlanın veya sertifika almak için sonraki aşamaya ilerleyin. Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası Sınav sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

Google Ads – Ölçüm Sertifikası

Google Ads kampanyanızın performansını ölçme ve optimize etme konusundaki yeteneğinizi göstererek Google Ads – Ölçüm Sertifikası kazanın. Teşhis değerlendirmesini tamamlayarak sertifika sürecine hazırlanın veya sertifika almak için sonraki aşamaya ilerleyin. Google Ads – Ölçüm Sertifikası Sınav sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

Alışveriş Reklamları Sertifikası

Satın alma sürecinde olan tüketicileri ürünlerinizle buluşturabildiğinizi göstererek Alışveriş Reklamları Sertifikası alın. Teşhis değerlendirmesini tamamlayarak sertifika sürecine hazırlanın veya sertifika almak için sonraki aşamaya ilerleyin. Alışveriş Reklamları Sertifikası Sınav sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

Google Ads Video Reklamcılık Sertifikası

YouTube ve Google Video reklamcılık çözümlerinden sonuç elde edebileceğinizi göstererek Google Ads Video Sertifikası kazanın. Teşhis değerlendirmesini tamamlayarak sertifika sürecine hazırlanın veya sertifika almak için sonraki aşamaya ilerleyin. Google Ads Video Reklamcılık Sertifikası Sınav sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

Google Ads Arama Ağı Sertifikası

Google Ads Arama Ağı kampanyaları konusundaki uzmanlığınızı göstererek Google Ads Arama Ağı Sertifikası kazanın. Teşhis değerlendirmesini tamamlayarak sertifika sürecine hazırlanın veya sertifika almak için sonraki aşamaya ilerleyin. Google Ads Arama Ağı Sertifikası Sınav sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

Google Ads Uygulamaları Sertifika Programı

Pazarlamayla ilgili belirli hedeflere ulaşmak için Uygulama kampanyaları oluşturma ve bu kampanyaları optimize etme konusundaki yeteneğinizi göstererek Google Ads Uygulamaları Sertifikası alın. Teşhis değerlendirmesini tamamlayarak sertifika sürecine hazırlanın veya sertifika almak için sonraki aşamaya ilerleyin. Google Ads Uygulamaları Sertifika Programı Sınav sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

Universal Analytics

Universal Analytics kullanıcısı olanlar için hazırlanan öğrenme yolu. Google Analytics’te yeniyseniz Google Analytics 4 hakkında bilgi edinmeniz gerekir. Universal Analytics Sınav sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

Google Skillshop Sertifikanız Olsun İster Misiniz?

Google sertifikaları için sınavları başarı ile tamamlayamıyor ya da sınava ayıracak vakit bulamıyorsunuz fakat SERTİFİKA SAHİBİ OLMAK İSTİYORSANIZ, aşağıdaki iletişim bilgilerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Mail & Skype: bizeiletin@gmail.com
 • Telefon: / Whatsapp: 0553 171 99 84

Ayrıca geleceğin becerilerini öğrenebileceğiniz ve iş hayatınızda başarılı olmanıza katkıda bulunacak olan dijital eğitim platformu Google Dijital Atölye sertifikasına sahip olmanız da mümkün.

Bir cevap yazın

Top