You are here
Home > Görüntülü Reklam Ağı > Görüntülü Reklam Ağı Kampanyası Nasıl Açılır? Nelere Dikkat Etmeli?

Görüntülü Reklam Ağı Kampanyası Nasıl Açılır? Nelere Dikkat Etmeli?

İlk Google Görüntülü reklam ağı kampanyanızı oluşturmaya hazır mısınız? Harika! Önce hedefinizi belirleyin, ardından Akıllı Görüntülü Reklam veya standart Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarından birini seçerek hedefinize nasıl ulaşacağınıza karar verin.

Bu modülde, kampanya hedefinizi ve Görüntülü Reklam Ağı kampanyanızın türünü nasıl seçeceğinizi öğreneceksiniz.

Görüntülü Reklam Ağı Kampanya hedefleri neden önemlidir?

Bilinirlik oluşturmak, üzerinde düşünmeyi teşvik etmek ya da müşterinin işlem yapmasını sağlamak istediğinizde, hedefinizi bilmek Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarınızı nasıl ayarlayıp yapılandıracağınızı belirlemenize yardımcı olur. Ayrıca Google Ads ara yüzündeki özellik ve ayar önerilerine de katkıda bulunur. Google Reklamları ile Bilinirliği Artırmaya Yönelik Kitle Oluşturma hakkında daha fazla bilgi sahibi olun.

Kampanyanızı ayarlarken seçeceğiniz hedefleri inceleyin.

Harekete Geçiren Hedefler

  • Satışları artırma: Online, uygulama içi, bire bir veya telefonla satış oranlarını artırın.
  • Potansiyel müşteriler oluşturma: Kullanıcıları işlem yapmaya teşvik ederek dönüşüm sayısını artırın.
  • Web trafiğini artırma: Web sitenizin doğru kullanıcılar tarafından ziyaret edilmesini sağlayın.

Örneğin, hem online satışları hem de mağaza satışlarını artırmayı amaçlayan bir giyim mağazası.

Ürün ve markayı değerlendirme

Kullanıcıları ürünlerinizi veya hizmetlerinizi keşfetmeye teşvik edin.

Örneğin bir otomobil üreticisi, farklı markaları karşılaştıran müşterilerin, ürettiği araçlar üzerinde düşünmesini ister.

Marka Bilinirliği ve Erişim

Geniş bir kitleye ulaşın ve bilinirlik oluşturun.

Örneğin makyaj ürünleri satan bir şirket, piyasaya süreceği yeni ruj konusunda kullanıcıları haberdar etmek istiyor.

Kampanyanızın hedefine karar verdikten sonra bu hedefe nasıl ulaşacağınızı belirleyin. Bu noktada doğru Görüntülü Reklam Ağı kampanyasını seçmek önemlidir.

Görüntülü Reklam Ağı kampanyası türleri neden önemlidir?

Basitlik ve otomasyona ya da kontrol ve esnekliğe önem vermeniz fark etmeksizin her zaman için hem ihtiyaçlarınıza hem tercihlerinize uyan Görüntülü Reklam Ağı kampanyasını seçin.

İki ana Görüntülü Reklam Ağı kampanyası türünden birini seçin. Görüntülü reklam ağı teklif stratejileri hakkında detaylı bilgi almak için BU İÇERİĞE göz atın.

Akıllı Görüntülü Reklam Kampanyaları

Akıllı Görüntülü Reklam kampanyaları, yeni ve mevcut müşterileri otomatik olarak bulmak, doğru teklifleri belirlemek, web’de ve uygulamalarda herhangi bir ekrana veya reklam alanına uyarlanan ilgi çekici reklamlar oluşturmak için makine öğrenimini kullanan, harekete geçirmeye odaklı görüntülü reklam kampanyalarıdır. Basit bir kampanya oluşturma akışıyla, yalnızca reklamın bütçesini, teklif stratejisini, mesajını ve görüntülerini sağlamanız yeterlidir.

Standart Görüntülü Reklam Ağı Kampanyaları

Standart Görüntülü Reklam Ağı kampanyaları; manuel teklif stratejileri, cihaz türü gibi ayarlar, manuel yüklenen reklamlar ve erişmek istediğiniz kitle üzerinde tam kontrol dahil olmak üzere daha fazla kontrol imkanı sunar. Ayrıca otomatik teklif ve otomatik reklam biçimi seçenekleri de sunulur. Bu seçenekleri ne zaman kullanacağınıza karar verme konusunda daha fazla esnekliğiniz vardır.

Görüntülü Reklam Ağı Kampanyası Temel kurulum adımları

Aşağıdaki adımları izleyerek Google Ads hesabınızda yeni bir Görüntülü reklam ağı kampanyası için hedef ve kampanya türü seçin:

Not: Ekran görüntülerinde örnek amaçlı olarak basit veriler kullanılmıştır.

1. Adım: Menünün sol tarafından Kampanyalar‘ı seçin, ardından artı düğmesini seçin.

2. Adım: Açılır menüden Yeni kampanya‘yı seçin.

3. Adım: Hedef bölümünü, ardından kampanya hedefini seçin. (Kampanya hedefi eklememeyi de tercih edebilirsiniz.)

4. Adım: Kampanya türü seçin bölümünden Görüntülü reklam ağı‘nı seçin.

5. Adım: Kampanya alt türü seçin bölümünden Standart, Akıllı veya Gmail Görüntülü reklam ağı kampanyası’nı seçin, ardından aşağıdaki web sitesi URL’sini ekleyin. Daha önce kampanya hedefi olarak Ürün ve markayı değerlendirme veya marka bilinirliği ve erişim seçeneklerinden birini belirlediyseniz yalnızca standart Görüntülü reklam ağı kampanyası oluşturabilirsiniz.

En iyi uygulamalar

Akıllı Görüntülü Reklam kampanyaları için en iyi uygulamalar

  • Sunduğunuz her ürün ya da hizmet için kampanyanızda ayrı reklam grupları oluşturun.
  • Site geneline yeniden pazarlama etiketleri uygulayın. (Görüntülü Reklam Ağı Kampanyalarında Yeniden Pazarlama Nasıl Yapılır?)
  • Dönüşüm sürenizin yedi günden kısa olmasına dikkat edin. Dönüşüme kadar geçen süre hakkında daha fazla bilgiyi Yardım Merkezi’nde bulabilirsiniz.

İhtiyaç duyduğunuzda birden fazla Görüntülü Reklam Ağı kampanyası oluşturun

Her konum için ayrı bütçe kullanmak istiyor ve reklamların belirli bir dilde gösterilmesini tercih ediyorsanız her bir konum veya dil için ayrı bir kampanya olacak şekilde birden fazla Görüntülü Reklam Ağı kampanyası oluşturun.

Temel çıkarımlar

  • Görüntülü Reklam Ağı kampanyası oluşturmak için, hedefinizi belirleyip kampanya türü olarak Görüntülü Reklam Ağı’nı seçtikten sonra Akıllı Görüntülü Reklam veya standart Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarından hangisini oluşturacağınıza karar verin.

  • Akıllı Görüntülü Reklam kampanyaları, yeni ve mevcut müşterileri otomatik olarak bulup her açık artırma için tercihlerinize göre teklif ayarlamanın yanı sıra web’de ve uygulamalarda her türlü ekrana ya da reklam alanına uyarlanabilen reklamlar oluşturur.

  • Standart Görüntülü Reklam Ağı kampanyaları; Akıllı Teklif, otomatik reklamlar ve genişletilmiş erişim özellikleri gibi otomatikleştirilmiş özellikler sunmanın yanı sıra daha fazla kontrol de sağlar.

  • Sunduğunuz her ürün ya da hizmet için kampanyanızda ayrı reklam grupları oluşturun.

Görüntülü reklam kampanyalarında reklam oluştururken en iyi uygulamalar hangileri merak ediyorsanız hemen googleadwordsreklami.com/goruntulu-reklam-agi/google-goruntulu-reklam-kampanyalarini-ayarlama-ve-optimize-etme.html bu içeriğe göz atmalısınız!

Bir cevap yazın

Top